نسخه جدید شبکه همراه آتی‌پی

نسخه جدید شبکه همراه آتی‌پی

ما در شرکت شبکه همراه آتی‌پِی اوایل سال ۱۳۹۹ برای ارایه سرویس‌های جدید در صنعت پرداخت و فین‌تک کشور برنامه‌ریزی انجام دادیم و اهدافی رو برای خودمون در نظر گرفتیم.
برای رسیدن به اهدافمون باید تغییرات و اصلاحاتی انجام می‌دادیم. سال ۹۸ سال پرچالش و سختی برای ما بود و سعی کردیم مسیر خودمون رو آهسته پیش بریم و روی ارایه سرویس‌های جدید متمرکز بشیم.
برای رشد و ایده‌پردازی در صنعت پرداخت و فین‌تک همکاری خودمون رو با شرکت psp روی سرویس بلوت به خاطر ساختار پیچیده و کند بودنشون قطع کردیم تا بتونیم با شتاب بیشتری پیش بریم و روی ارایه سرویس‌های جدید تمرکز کنیم.
در ادامه شروع به بروزرسانی سرویس‌مون کردیم و نسخه مبتنی بر پرداخت‌یاری سرویس درگاه پرداخت آتی‌پی رو با ویژگی‌های متنوع ارایه کردیم. از مهمترین ویژگی‌های این نسخه ارایه درگاه پرداخت، لینک پرداخت شخصی و تسویه خودکار روزانه‌ست.
در این نسخه تلاش کردیم راحتی شما رو در طراحی UI و UX پنل‌مون لحاظ کنیم و ارایه سرویس با کیفیت و پایدار رو در دستور کارمون قرار دادیم. ما تمام تلاشمون رو می‌کنیم تا خدمات و سرویس‌های جدیدی رو در آینده نزدیک ارایه کنیم.

راه پرداخت: شبکه همراه آتی‌پی پرداخت‌یار شد

راه پرداخت: شبکه همراه آتی‌پی پرداخت‌یار شد

شبکه همراه آتی‌پی که از سال گذشته و با سرمایه‌گذاری هلدینگ آتیه داده پرداز فعالیت خود را در جهت تجاری‌سازی اولین سامانه پرداخت بلوتوث در ایران آغاز کرده است، با موافقت بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و شرکت شبکه الکترونیکی پرداخت کارت (شاپرک) به جمع پرداخت‌یاران شبکه پرداخت کشور پیوست.

به گزارش شبکه همراه آتی‌پی، این شرکت از ابتدای مهرماه سال ۱۳۹۷ با امضای قرارداد با شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش (سپ) و با نشان تجاری بلوت در حال تجاری‌سازی این سامانه بوده و چندی پیش نیز در روز خبرنگار با حضور اصحاب رسانه این سامانه رونمایی شد.

ببینید: شرکت پرداخت الکترونیک سامان، بُلوت، اولین راهکار پرداخت بلوتوثی کشور را معرفی کرد

آتی‌پی با استفاده از سامانه پرداخت بلوتوث که بر پرداخت همراه در محل تمرکز داشته و از فناوری BLE جهت انجام این نوع تراکنش استفاده می‌کند، قصد دارد تا در این بازار که در حال حاضر متمرکز بر کدهای QR است، ورود کرده و با استفاده از امکانات این سامانه ضمن بهبود تجربه کاربری در سمت دارندگان کارت، در سمت پذیرندگان نیز خدمات متنوعی را ارائه کند. … لینک خبر

شبکه همراه آتی‌پی با اخذ مجوز از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و شبکه شاپرک، پرداخت یار شد

شبکه همراه آتی‌پی با اخذ مجوز از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و شبکه شاپرک، پرداخت یار شد

مفتخریم که به اطلاع هموطنان عزیز برسانیم، شبکه آتی‌پی ارائه دهنده جدیدترین خدمات پرداخت و اولین ارائه دهنده خدمات پرداخت مبتنی بر تکنولوژی بلوتوث در کشور با همت کارشناسان زبده فنی موفق به طی نمودن کلیه فرآیندهای مرتبط با پرداخت یاری شد و بعنوان پرداخت یار رسمی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران معرفی گردید.
لذا با استعانت از خداوند متعال، خدمات نوآورانه خود را در اختیار کاربران و هموطنان محترم قرارداده و همواره در جهت اعتلاء خدمات ارزش آفرین مالی و بهبود تجربه کاربری خدمات پرداخت در کشور گام بر می داریم.

روزنامه دنیای اقتصاد: رونمایی از اولین سیستم پرداخت با موبایل در ایران

روزنامه دنیای اقتصاد: رونمایی از اولین سیستم پرداخت با موبایل در ایران

گروه بنگاه‌ها : «بلوت» به‌عنوان سیستم پرداخت با موبایل و بدون نیاز به کارت بانکی شرکت پرداخت الکترونیک سامان رونمایی شد. به گزارش «دنیای اقتصاد» بلوت یک سیستم پرداخت با استفاده از موبایل با بهره‌گیری از تکنولوژی بلوتوث است و از جنس نسل سوم پرداخت همچون سیستم پرداخت اپل به شمار می‌رود که بر بستر اپلیکیشن ۷۲۴ قرار گرفته است.

در واقع بلوت فرزند خوانده تکنولوژی بلوتوث است و می‌تواند پرداخت در محل با موبایل را محقق کند. بلوت تنها سامانه پرداخت موبایل در ایران است که ویژگی‌های منحصر به فردی نسبت به نمونه‌های جهانی دارد؛ پرداخت الکترونیک سامان در نظر دارد تا با توسعه این زیرساخت قابلیت پرداخت با موبایل را به‌صورت ایمن بدون استفاده از کارت بانکی و اعلام رمز ارائه دهد. این سامانه رسید کاغذی را حذف می‌کند و هزینه‌های شرکت‌های پرداخت الکترونیک در زمینه کاغذ و توسعه و نگهداری شبکه کارتخوان را کاهش می‌دهد؛ از سویی دیگر مشکل جابه جایی کارت‌های بانکی متعدد شهروندان رفع می‌شود و دیگر نیاز نیست تا رمز اعلام شود و با این سامانه‌ تراکنش‌ها به‌صورت ایمن انجام می‌شود. لینک خبر

خبرگزاری ایرنا: ورود نسل سوم شبکه پرداخت به کشور بدون نیاز به کارت بانکی

خبرگزاری ایرنا: ورود نسل سوم شبکه پرداخت به کشور بدون نیاز به کارت بانکی

تهران- ایرنا- فعالیت نسل سوم نظام پرداخت در شبکه بانکی ایران بزودی با راه‌اندازی سامانه پرداخت همراه، بدون نیاز به کارت بانکی و شمار رمز آغاز می‌شود.

تاکنون دو نسل نظام پرداخت در دنیا شکل گرفته که با ظهور فناوری‌های جدید به سرعت متحول شده‌اند. اما چندی است که سامانه‌های مربوط به نسل سوم نظام پرداخت نیز در عرصه جهانی کار خود را آغاز کرده‌اند که زیرساخت‌های ورود آنها به کشورمان در حال آماده‌سازی است.

عضو شبکه الکترونیک پرداخت کارت (شاپرک) امروز (چهارشنبه) در نشست خبری با تشریح آخرین وضعیت توسعه نظام پرداخت در کشور، افزود: آن دسته از شرکت‌ها و صنایعی که امکان تطبیق‌پذیری بیشتری با فناوری‌های جدید را داشته باشند، موفق‌تر خواهند بود.

آرش آرمون از راه‌اندازی این سامانه در ایران در آینده نزدیک خبر داد و اضافه کرد: این سامانه که متکی به بلوتوث گوشی همراه است برای اولین بار در کشور اجرا خواهد شد.

این فعال صنعت بانکداری با تاکید بر لزوم تطبیق عملکرد صنایع مختلف با تکنولوژی‌های جدید گفت: نسل جدید شبکه پرداخت، بدون نیاز به کارت بانکی، کار خود را انجام خواهد داد.

وی اظهار داشت: از مزایای این سامانه‌ها، حذف رسیدهای کاغذی و صرفه‌جویی در کاغذ مصرفی دستگاه‌های کارتخوان است.

آرمون با تشریح جزئیات نظام جدید پرداخت موسوم به «بلوت» گفت: از طریق این سامانه که دارای ایمنی بسیار بالایی است بدون نیاز به کارت بانکی و رمز می‌توان با استفاده از گوشی موبایل، کار پرداخت را انجام داد. لینک خبر

خبرگزاری مهر: به زودی در نظام بانکی؛ سامانه پرداخت همراه بدون نیاز به کارت بانکی آغاز به کار می‌کند

خبرگزاری مهر: به زودی در نظام بانکی؛ سامانه پرداخت همراه بدون نیاز به کارت بانکی آغاز به کار می‌کند

یک مقام مسئول در نظام بانکی گفت: سامانه پرداخت همراه بدون نیاز به کارت بانکی، به زودی در نظام بانکی ایران آغاز به کار خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، آرش آرمون در نشست خبری امروز چهارشنبه ۱۶ مرداد ۹۸ خود با خبرنگاران از رونمایی سامانه پرداخت همراه بدون نیاز به کارت بانکی خبر داد و گفت: این سیستم پرداخت که به صورت یونیک و منحصر به فرد برای اولین بار در ایران طراحی شده است، با استفاده از موبایل و با بهره‌گیری از تکنولوژی بلوتوث، کار خواهد کرد.

وی افزود: این سامانه پرداخت در واقع، نسل سوم شبکه پرداخت‌های بانکی است که برای سیستم‌های عامل اندروید و IOS کار خواهد کرد؛ این در شرایطی است که پرداخت بدون کارت بانکی، تنها سامانه پرداخت بلوتوث در کشور است که برای اولین بار در نظام بانکی آغاز به کار می‌کند و با تکنولوژی BLE پیش خواهد رفت.

آرمون گفت: روند پرداخت در کشور از یک پروسه طولانی مدت برخوردار بوده و به ترتیب از تبادلات کالا به کالا تا ورود فین‌تک‌ها به عرصه پرداخت الکترونیکی کشیده شده است؛ این در حالی است که پول کاغذی، ظهور کارتهای بانکی، حضور دستگاههای تلفن همراه هوشمند و به دنبال آن پرداخت همراه، بسیاری از فرآیندهای نظام بانکی را دچار تغییر کرده است.

این مقام مسئول در نظام بانکی خاطرنشان کرد: هر اتفاق در حوزه پرداخت، یک ابزار و بستر برای استفاده از محصولات و تولیداتی است که مدل‌های جدید کسب و کار را تعریف کرده و البته شرکت‌هایی موفق هستند که در بازار حضور متعادل نشان داده و خود را به سرعت با تکنولوژی‌های روز تطبیق می‌دهند. به همین دلیل اکنون حضوری متفاوت در حوزه پرداخت الکترونیک را شاهده هستیم که بر بستر یکی از تکنولوژی‌ها بنا شده و پرداخت بدون کارت بانکی را دنبال می‌کند.

وی اظهار داشت: در این سامانه رسیدهای کاغذی حذف شذه و صرفه‌جویی بسیار مناسبی در کاغذ مصرفی دستگاههای کارتخوان صورت می‌گیرد. به نحوی که این تکنولوژی تحت عنوان بلوت می‌تواند به عنوان تنها سامانه پرداخت موبایل در ایران قابلیت پرداخت با موبایل را به صورت ایمن بدون استفاده از کارت بانکی و اعلام رمز را ارائه دهد.

آرمون خاطرنشان کرد: این سامانه رسید کاغذی را حذف می‌کند و هزینه‌های شرکت‌های پرداخت الکترونیک در زمینه کاغذ و توسعه و نگهداری شبکه کارتخوان را کاهش می‌دهد؛ ضمن اینکه در کنار آن، مشکل جابه جایی کارت‌های بانکی متعدد شهروندان رفع شده و دیگر نیاز نیست تا رمز اعلام شود.

وی تاکید کرد: با این سامانه‌ تراکنش‌ها به صورت ایمن انجام می‌شود. لینک خبر

ماهنامه اطلاع رسانی پیوست: پرداخت الکترونیکی سامان حمایت از استارت‌آپ‌ها را در دستور کار خود قرار داد

ماهنامه اطلاع رسانی پیوست: پرداخت الکترونیکی سامان حمایت از استارت‌آپ‌ها را در دستور کار خود قرار داد

شرکت پرداخت الکترونیکی سامان یکی از برنامه‌‌های خود طی سال جاری را حمایت از شرکت‌های استارتاپی عنوان کرد.
به گزارش پیوست، مدیرعامل شرکت پرداخت الکترونیکی سامان در جمع نمایندگان رسانه‌های گروهی گفت: «هم‌اکنون به صورت مستقیم در ۴ شرکت استارت‌آپی سرمایه‌گذاری کرده‌ایم و این برنامه را همچنان در دستور کار خود داریم.»

او با اشاره به حوزه فعالیت هر کدام از استارتاپ‌ها اعلام کرد: «این استارتاپ‌ها حوزه‌های مختلف از بلاک‌چین گرفته تا تجارت الکترونیکی و پرداخت‌های خرد را شامل می‌شوند. همچنین از دیگر استارت‌آپ‌هایی که ما در آن سرمایه‌گذاری کرده‌ایم می‌توانیم به تپسی نیز اشاره کنم.»

حسین واعظ قمصری افزود: «شرکت پرداخت الکترونیک سامان یکی از اولین شرکت‌هایی بود که وارد ارائه سرویس به بخش حاکمیتی شد، این شرکت تقریبا ۱۰ سال پیش با ورود به دفاتر اسناد رسمی ارائه سرویس به شرکت‌های حاکمیتی را در دستور کار خود قرار داد و هم‌اکنون از طریق درگاه این شرکت برای ارائه ۲۰۰ هزار خدمت حاکمیتی قرار داد داریم.»

مدیرعامل شرکت پرداخت الکترونیک سامان به تعداد کارتخوان‌های فعال این شرکت اشاره کرد و گفت: «از طریق ۹۵۰ هزار کارتخوان به ۱۴ بانک ارائه سرویس می‌کنیم. بسیاری از این بانک‌ها خودشان شرکت‌هایی مشابه ما دارند؛ اما خدمات پرداخت را از طریق ما دریافت می‌کنند.»

او همچنین به سرویس جدید این شرکت به نام «بُلوت» اشاره کرد و گفت: «پذیرنده یا فروشنده از طریق اپلیکیشن بُلوت صورتحساب خود را صادر و برای مشتری ارسال می‌کند، بعد از دریافت صورتحاسب روی اپلیکیشن ۷۲۴ توسط مشتری کاربر یا خریدار تنها با اطلاعات کارت و رمز دوم، صورت‌حساب خود را پرداخت می‌کند.»

بُلوت اولین اپ بلوتوثی پرداخت

در این مراسم آرش آرمون، مدیر پروژه بُلوت نیز ضمن معرفی این سرویس گفت: «با استفاده از این سرویس پرداخت در محل امن‌تر وساده‌تر از گذشته صورت می‌گیرد و نیاز به دستگاه‌های کارتخوان کمتر می‌شود. همچنین دارنده کارت نیز می‌تواند بدون در اختیار داشتن کارتش پرداخت مورد نیاز خود را انجام دهد.»
به گفته او این سامانه اولین سامانه پرداخت بلوتوث در ایران است که می‌تواند درون برنامه یا با استفاده از اپلیکیشن پذیرنده و کاربر عملیات پرداخت انجام داد.
آرمون اعلام کرد: «در سامانه بُلوت، پرداخت مبتنی بر کارتخوان فروشگاهی، پرداخت از طریق اینترنت و تلفن‌همراه تجمیع شده است و بدین‌ترتیب هر صاحب کسب‌وکاری می‌تواند از کارتخوان فروشگاهی خود به صورت تجمیع شده از تلفن‌همراه شخصی‌اش بهره برد.»

همچنین در این مراسم قائم مقام بانک سامان نیز با اشاره به سرویس جدید این بانک به نام «میزان‌تو» اعلام کرد که این سرویس هم‌اکنون در سایت بانک سامان بارگزاری شده است. علیرضا معرفت در توضیح این سرویس گفت: «از طریق میزان تو افراد می‌توانند رتبه اعتباری بانکی خود را به دست آورند و در صورت تمایلشان در اختیار کسب و کارها قرار دهند.» لینک خبر

راه پرداخت: شرکت پرداخت الکترونیک سامان، بُلوت، اولین راهکار پرداخت بلوتوثی کشور را معرفی کرد

راه پرداخت: شرکت پرداخت الکترونیک سامان، بُلوت، اولین راهکار پرداخت بلوتوثی کشور را معرفی کرد

بُلوت، اولین راهکار پرداخت الکترونیکی بلوتوثی کشور، در مراسم نکوداشت اصحاب رسانه به میزبانی گروه مالی سامان، معرفی شد. بُلوت بر روی نسخه به‌روز اپلیکیشن ۷۲۴ قابل‌دسترسی است و با استفاده از آن، در چند حرکت ساده، بدون نیاز به سخت‌افزار و بدون وجود کارت بانکی نزد خریدار، پرداخت الکترونیکی با استفاده از گوشی هوشمند او انجام می‌شود.

مراسم نکوداشت اصحاب رسانه به میزبانی گروه مالی سامان، چهارشنبه ۱۶ مرداد ۹۸ با حضور جمعی از مدیران ارشد گروه مالی سامان و خبرنگاران رسانه‌ها در هتل اسپیناس پالاس برگزار شد.

شفافیت داشتیم و با ورود به بورس،‌ مردم را در رشد خود شریک کردیم

واعظ قمصری، مدیرعامل شرکت پرداخت الکترونیک سامان، در ابتدای این نشست ضمن تبریک روز خبرنگار و قدردانی از نقش و تلاش آنها در سلامت و شفافیت فرایندها، به شفافیت و سلامت حرفه‌ای شرکت پرداخت الکترونیک سامان در طول ۱۶ سال گذشته اشاره کرد.

او تغییر ماهیت شرکت به سهامی عام و ورود به بورس در خرداد ۱۳۹۷ را هم در راستای همین شفافیت و شریک کردن مردم در رشد شرکت دانست و گفت: «در تحول دیجیتال،‌ سهم شفافیت بسیار متمایز است. وقتی حرف از الکترونیکی شدن و تحول دیجیتال در کشور می‌زنیم، این ماجرا با شفافیت و مغزپایه بودن در مقابل اقتصاد نفت‌پایه گره خورده است.»

سپ به دنبال نقش‌آفرینی در اکوسیستم استارت‌آپی کشور

واعظ قمصری به کمرنگ‌تر شدن اهمیت منابع زیرزمینی و نفت و اهمیت یافتن حوزه‌های فناوری محور در اقتصادهای جهانی، اشاره کرد و گفت: «کشور ما هم باید به دنبال اقتصاد دانش‌بنیان و نوآور باشد. پرداخت الکترونیک سامان هم به همین دلیل پشتیبانی از استارت‌آپ‌ها و دانش جوانان کشور را در دستور کار قرار داده و تلاش می‌کند که سهم بسزایی در اکوسیستم استارت‌آپی کشور داشته باشد.»

مدیرعامل پرداخت الکترونیک سامان با اشاره به اینکه تناسب ارائه خدمات و پشتیبانی مناسب از مشتری‌ها، سپ را در آخرین گزارش‌های شاپرک، در رتبه دوم بازار قرار داده است گفت: «ما بخش مهمی از این موج پیشرو و نوآور در کشور خواهیم بود. تا امروز تمام سعی شرکت بر این بوده تا با ارائه خدمات با کیفیت، سرویس‌های امن پرداخت و راهکارهای جامع، پرداخت سریع و راحتی را برای مشتری فراهم کند. در کنار این‌ها اما نوآور بودن، به‌روز بودن و همگام شدن با تغییرات فناوری روز دنیا همواره از اهداف ما بوده است.»

قمصری، در ادامه به راهکارهای پرداختی متنوع پرداخت الکترونیک سامان از جمله اپلیکیشن ۷۲۴، پرداخت با کد کیوآر، پرداخت پارکینگ‌ها و پرداخت بلوتوثی بُلوت اشاره کرد و پیشگامی سپ در ارائه ابزارهای نوین پرداختی را نشانی از همین توجه ویژه سپ به بحث نوآوری دانست.

به گفته او، سپ در حال حاضر با ۱۴ بانک در حال همکاری است و بیش از ۹۵۰ هزار دستگاه کارت‌خوان فعال در کشور دارد. همچنین سپ ۲۰۰ هزار پذیرنده درگاه پرداخت اینترنتی دارد.

سپ و توجه به سهم بازار در تمام راهکارهای پرداختی

در بخشی از این مراسم، آرش آرمون، مدیر محصول پرداخت بلوتوثی شرکت پرداخت الکترونیک سامان، به معرفی بُلوت، راهکار پرداخت بلوتوثی پرداخت الکترونیک سامان پرداخت.

آرمون صحبت‌های خود را با اشاره به تاریخچه توسعه ابزارهای پرداخت آغاز کرد. او این نکته که سپ در گزارش‌های شاپرک همواره جایگاه‌های اول و دوم را از لحاظ سهم بازار داشته است و نه فقط در یک ابزار که در تمام ابزارهای پرداختی هم سهم خوبی داشته است را نشان‌دهنده توجه ویژه پرداخت الکترونیک سامان به ابزارهای نوین پرداختی در کشور دانست.

او با اشاره به اینکه پرداخت الکترونیک سامان برای اولین بار امکان پرداخت با USSD‌ را در کشور با استفاده از اپراتور سوم کشور در جزیره کیش فراهم کرد، «بُلوت» را در ادامه محصولات نوآورانه سپ در حوزه پرداخت الکترونیکی دانست.

پرداخت بلوتوثی،‌ نسل سوم ابزارهای پرداختی است

آرش آرمون در ادامه به معرفی سه نسل مختلف بسترهای پرداختی و بلوغ آنان در طول این سال‌ها اشاره کرد.

آرمون، نسل اول را دستگاه‌های کارت‌خوان و کارت‌خوان‌های وایرلس معرفی کرد و گفت: «هزینه بالا برای تأمین‌کننده، هزینه برای کاربر، پیچیدگی فرآیندها، هزینه‌های جانبی (APN)، داشتن وابستگی (به کارت، اپراتور و …)، داشتن شبکه توزیع پرهزینه و هزینه استهلاک و به‌روزرسانی زیاد را از جمله ویژگی‌های این نسل دانست.»
او NFC، QR‌ و HFS‌ را نسل دوم بسترهای پرداختی نامید و هزینه بالا برای تأمین‌کننده، داشتن وابستگی به کارت، و وابستگی به سایر ابزارها ازجمله ریدر را از جمله معایب این بسترها دانست.

مدیر محصول پرداخت بلوتوثی پرداخت الکترونیک سامان،‌ در ادامه، اپل‌پی، جی‌پی و بُلوت را نسل سوم بسترهای پرداختی دانست و گفت: «هزینه بسیار پایین برای تأمین‌کنندگان خدمات پرداخت و پذیرندگان و کاربران، کاربری بسیار ساده، عدم وابستگی به کارت و …، قابلیت رشد سریع از طریق ارائه درون‌برنامه‌ای (SDK)، نداشتن هزینه استهلاک، امنیت بیشتر و قابلیت استفاده از زیرساخت فنی موجود از جمله مزیت‌های این ابزارهای پرداختی هستند.»

مزایایی که پرداخت بلوتوثی بُلوت فراهم می‌کند

بُلوت که به گفته آرش آرمون، بر روی همان بستر اپلیکیشن ۷۲۴ راه‌اندازی شده، سامانه‌ای است که امکانات سایر ابزارهای پرداخت را به‌صورت یکپارچه بر بستر موبایل عرضه می‌کند.
در سامانه بلوت، پرداخت مبتنی بر کارت‌خوان فروشگاهی، پرداخت از طریق اینترنت و موبایل تجمیع شده است و اینگونه هر صاحب کسب‌وکاری می‌تواند کارت‌خوان فروشگاهی خود را به‌صورت تجمیع‌شده با موبایل شخصی‌اش در اختیار داشته باشد.
بُلوت بر روی نسخه‌های به‌روز اپلیکیشن ۷۲۴ روی سیستم‌های عامل موجود (اندروید و iOS) قابل‌دسترسی است و با استفاده از آن، در چند حرکت ساده، بدون نیاز به سخت‌افزار ویژه و بدون وجود کارت بانکی نزد خریدار، پرداخت الکترونیکی با استفاده از گوشی هوشمند او انجام می‌شود.

آرمون، حذف هزینه‌های تامین و نگه‌داری کارت‌خوان‌ها، اطمینان کاربران و پذیرندگان از ارسال و دریافت پول، حذف رسید کاغذی و به تبع آن حفظ محیط زیست، امکان ارائه راهکار پرداخت در سایر اپلیکیشن‌ها و ارائه طرح‌های وفاداری برای پذیرندگان را از جمله مزیت‌های روش پرداخت بلوتوثی بیان کرد.

همچنین به گفته آرمون، بُلوت، با داشتن استانداردهای امنیتی PCI DSS‌، پرداخت امن را برای کاربران فراهم می‌کند.

گروه مالی سامان،‌ به دنبال برطرف کردن کلیه نیازهای مالی مردم است

علیرضا معرفت، قائم‌مقام مدیرعامل بانک سامان دیگر سخنران این رویداد بود.

او با اشاره به شرکت‌های مختلف گروه مالی سامان از جمله پرداخت الکترونیک سامان، به‌عنوان ارائه‌دهنده خدمات پرداخت‌های الکترونیکی، شرکت بیمه سامان، ارائه‌دهنده خدمات بین‌المللی بیمه، شرکت کارگزاری بانک سامان، ارائه‌دهنده خدمات کارگزاری به متقاضیان فعالیت در بازار سرمایه و شرکت صرافی سامان، ارائه‌دهنده خدمات ارزی، موفقیت گروه مالی سامان را نتیجه تلاش‌های این شرکت‌ها دانست و گفت: «تلاش ما این بوده تا شرایطی را فراهم کنیم که مشتری امکان برطرف کردن کلیه نیازهای مالی خود را با مراجعه گروه مالی سامان داشته باشد.»

قائم‌مقام مدیرعامل بانک سامان همچنین در صحبت‌هایش به معرفی اجمالی برخی از محصولات نوآورانه گروه مالی سامان پرداخت.

سامانه میزانتو یکی از این سامانه‌ها بود. میزانتو یک سامانه اعتبارسنجی در بستر وب است که توسط بانک سامان ارائه می‌شود. در میزانتو اشخاص می‌توانند امتیاز اعتباری و گزارش اعتبارسنجی خود را دریافت کنند و با سایرین (شرکت‌ها و افراد) به اشتراک بگذارند.

معرفت، استفاده از میزانتو در کسب‌وکارهای فروش اعتباری را یکی از کاربردهای این سامانه دانست و گفت: «کاربر می‌تواند امتیاز اعتباری را در سامانه میزانتو دریافت کند و در اختیار کسب‌وکاری قرار بدهد که می‌خواهد از آن خرید اعتباری انجام بدهد. این‌گونه ضمن فراهم شدن امکان خرید اعتباری برای کاربران، کسب‌و کارها هم ریسک خود را در خریدهای اعتباری کاهش می‌دهند.»

موبایلت محصول دیگری بود که علیرضا معرفت به آن اشاره کرد. علیرضا معرفت، موبایلت را اپلیکیشنی برای انجام امور بانکی و پرداختی کاربران معرفی کرد که امتیاز ویژه‌اش،‌ طراحی رابط کاربری ساده و لذت‌بخش آن است. لینک خبر

خبرگزاری تسنیم: اولین سیستم پرداخت با موبایل در ایران رونمایی شد

خبرگزاری تسنیم: اولین سیستم پرداخت با موبایل در ایران رونمایی شد

بلوت به عنوان سیستم پرداخت با موبایل و بدون نیاز به کارت بانکی شرکت پرداخت الکترونیک سامان رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بلوت یک سیستم پرداخت با استفاده از موبایل با بهره گیری از تکنولوژی بلوتوث است و از جنس نسل سوم پرداخت همچون سیستم پرداخت اپل به شمار می‌رود که بر بستر اپلیکیشن ۷۲۴ قرار گرفته است. در واقع بلوت فرزند خوانده تکنولوژی بلوتوث است و می‌تواند پرداخت در محل با موبایل را محقق کند.

بلوت تنها سامانه پرداخت موبایل در ایران است که ویژگی‌های منحصر به فردی نسبت به نمونه‌های جهانی دارد؛ پرداخت الکترونیک سامان در نظر دارد تا با توسعه این زیرساخت قابلیت پرداخت با موبایل را به صورت ایمن بدون استفاده از کارت بانکی و اعلام رمز را ارائه دهد.

این سامانه رسید کاغذی را حذف می‌کند و هزینه‌های شرکت‌های پرداخت الکترونیک در زمینه کاغذ و توسعه و نگهداری شبکه کارتخوان را کاهش می‌دهد؛ از سوی دیگر مشکل جابه‌جایی کارت‌های بانکی متعدد شهروندان رفع می‌شود و دیگر نیاز نیست تا رمز اعلام شود و با این سامانه‌ تراکنش‌ها به صورت ایمن انجام می‌شود. لینک خبر

خبرگزاری ایلنا: آخرین فناوری پرداخت همسو با جهان در ایران ممکن شد

خبرگزاری ایلنا: آخرین فناوری پرداخت همسو با جهان در ایران ممکن شد

به گزارش ایلنا، کشورمان نیز از این قاعده مستثنی نیست و شرکت‌های نوآور فناوری اطلاعات و استارتاپ‌های زیادی در زمینه توسعه خدمات گوناگون مبتنی بر آخرین تکنولوژی‌های موجود در جهان با به‌کارگیری افراد نخبه و باتجربه در حال فعالیت می‌باشند.

الکامپ امسال نشان داد اگرچه اپلیکیشن‌های خدمات‌رسان به صورت فزاینده در حال توسعه هستند اما همچنان حوزه پرداخت برای بسیاری از شرکت‌های نوظهور و نوآور جذابتر است و ایده‌های خوبی طی روزهای نمایشگاه الکامپ تهران به نمایش گذاشته شد که یکی از آنها ایده پرداخت با فناوری بلوتوث بود.

حوزه پرداخت، صنعت رو به رشد
یکی از حوزه‌های جدید که توجه‌ ویژه‌ای را از سوی نوآوران و نخبگان به خود جلب کرده است حوزه پرداخت پول در قبال خرید کالا یا خدمات است که با خلاقیت‌ها و نوآوری‌هایی که صورت گرفته تبدیل به یک صنعت رو به رشد و سودآور شده و بسیاری از شرکت‌های ایرانی نیز علیرغم مشکلات قانونی که در کشور وجود دارد به این جرگه پیوسته و مشغول ارائه خدمات با استفاده از ابزارهای گوناگون پرداختی به شهروندان می‌باشند.

رونمایی از اولین سامانه پرداخت بلوتوث در ایران در نمایشگاه الکامپ
در نمایشگاه الکامپ که چندی پیش به اتمام رسید شرکت‌های بزرگ حوزه پرداخت تمام تلاش خودرا جهت معرفی خدمات جدید به کار گرفتند اما بیشتر خدمات همچون سال‌های گذشته از اقداماتی نظیر پرداخت با استفاده از کدهایQR و فناوریNFC فراتر نرفته بود اما سامانه‌ای که در سالن ۳۸ نمایشگاه و غرفه پرداخت الکترونیک سامان کیش (سپ) بیش از همه خودنمایی می کرد سامانه‌ای به نام “آتی‌پی” بود که به گفته دست‌اندرکاران و توسعه‌دهندگان آن خدمات پرداخت را در آسان‌ترین، سریعترین و امن‌ترین شکل ممکن ارائه می‌دهد و به دلیل سهولت استفاده از آن، پذیرندگان زیادی علاقمند به استفاده از آن خواهند بود. به همین منظور با اتمام نمایشگاه به سراغ این شرکت رفتیم و با مدیرعامل شبکه همراه آتی‌‌پی گفتگو کردیم.

شبکه همراه آتی‌پی
داود سالاریان مدیرعامل شرکت شبکه همراه آتی‌پی است و شرکت خود را اینگونه معرفی می‌کند:

اگرچه موضوع پرداخت مبتنی بر فناوری بلوتوث (BLE) در ایران موضوع جدیدی است اما شرکت سرمایه‌گذار شبکه همراه آتی‌پی پس از سال‌ها تحقیق در حوزه‌های فنی و صرف وقت و هزینه زیاد ضمن انتخاب این حوزه، تصمیم به حضور در بازار پرداخت کشور گرفت تا ارائه کننده خدمتی باشد که هم به لحاظ عدم خروج ارز از کشور موثر باشد و هم تجربه کاربری متفاوتی را برای کاربران و پذیرندگان به ارمغان بیاورد، بنابراین از ابتدا موضوع مزیت رقابتی مد نظر موسسان شرکت بوده است.

مزیت‌های رقابتی ما پاسخی است به نیازهای بازار و کاربران چراکه کاربران را از به‌کارگیری یک ابزار یا سخت‌افزار دیگر به غیر از گوشی تلفن همراه خود بی‌نیاز می‌کند. این خدمت حتی نیاز به تعویض سیم‌کارت یا اضافه کردن هیچ ماژولی ندارد و کاملا مستقل از پلتفرم می‌باشد به این معنی که تفاوتی نمی‌کند شما کاربر اندروید باشید یا iOS.

همچنین این سامانه کاربران را از به همراه داشتن کارت بانکی بی‌نیاز می‌کند و چنانچه پرداخت‌های خود را از این طریق به انجام رسانند نیاز به اعلام رمز کارت خود به فروشنده یا پذیرنده نخواهند داشت.

انتقال اطلاعات از قبیل صدور فاکتور توسط پذیرنده و تأیید فاکتور از سوی کاربر در امن‌ترین شکل ممکن و به صورت رمزگذاری شده و امن به سمت سرورهای تأمین‌کنندگان خدمات پرداخت ارسال می‌گردد.

سالاریان در پاسخ به این سوال که منظور شما از پذیرندگان چه نوع کسب‌وکارهایی هستند اشاره کرد: پذیرنده از نظر ما می‌تواند هر کسب‌وکاری باشد که در تعاملات مالی خود با مشتریان نیاز به دریافت وجوه به صورت حضوری داشته باشد.

ما به آنها این امکان را می‌دهیم که وجوه خودرا به آسانی دریافت، مدیریت و گزارش‌گیری کنند. همچنین ما می‌توانیم برای ارائه طرح‌های وفاداری متنوع با سناریوهای اختصاصی در کنارشان باشیم. بنابراین حوزه‌هایی که بیشترین بهره‌برداری را می‌توانند از این سرویس داشته باشند، تاکسی‌های اینترنتی و گردشی، شرکت‌های توزیع و تحویل کالا، پیک‌های موتوری و حمل کالا، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، فروشگاه‌های کوچک و بزرگ، رستوران‌ها و کافی شاپ‌ها و غیره می‌توانند باشند.

مدیرعامل شرکت شبکه همراه آتی‌پی همچنین اشاره کرد که یکی از قابلیت‌های بسیار جذاب این سامانه ارائه خدمات آتی‌پی به صورت درون برنامه‌ای (SDK) می‌باشد. آتی‌پی این امکان را به سایر استارتاپ‌ها و یا ارائه‌دهندگان خدمات نوین اینترنتی و آنلاین می‌دهد که درون اپلیکیشن‌های اختصاصی خودشان روش پرداخت بلوتوث را به مشتریانشان ارائه دهند و بدین ترتیب مشتریان یا فروشندگان آنها نیازی به نصب اپلیکیشن پذیرنده یا کاربر آتی‌پی نخواهند داشت و از نصب برنامه جدید بی‌نیاز خواهند بود.

وی در خصوص همکاری این شرکت با شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش (سپ) اشاره نمود که همکاری آتی‌پی با پرداخت الکترونیک سامان کیش (سپ) یک همکاری استراتژیک و بلندمدت با برند مشترک خواهد بود و مطابق مذاکرات و تفاهمات صورت گرفته امکان ارائه خدمات آتی‌پی با محوریت شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش (سپ) به بازارهای این شرکت به زودی میسر خواهد شد که توسعه بازار این سامانه به صورت مشترک و مطابق برنامه های دو شرکت خواهد بود.

در خصوص چگونگی استفاده از این سامانه، داود سالاریان اعلام داشت که به زودی امکان نصب اپلیکیشن کاربران از طریق بازارهای معتبر اپلیکیشن فراهم خواهد آمد. پذیرندگان نیز به زودی می‌توانند درخواست خود را جهت دریافت پذیرندگی آتی‌پی از طریق درگاه‌هایی که اعلام خواهد شد ارسال نمایند تا با بررسی مدارک مورد نیاز نسبت به دریافت نمایندگی اقدام کنند. لینک خبر